Eksperymentuj

W dniach 8-10 kwietnia 2010 roku w ZSCKR w Henrykowie odbyła się niesamowita wystawa „EKSPERYMENTUJ!” przygotowana przez Centrum Nauki Kopernik.

Wystawa składała się z ponad 16 stanowisk z naukowymi zabawami i doświadczeniami z różnych dziedzin nauki: fizyki, chemii, biologii czy matematyki. Zostały one tak przygotowane, by zwiedzający mogli samodzielnie, całkowicie bezpiecznie eksperymentować i dzięki temu zrozumieć dane zjawisko. Przy każdym stanowisku znajdowało się krótkie wyjaśnienie obserwowanych procesów, a dodatkowymi informacjami służyli obecni na wystawie animatorzy.

Na wystawie Eksperymentuj! można  było ciekawie spędzić czas, poszerzyć swoją wiedzę, zrozumieć niezrozumiale dotychczas naukowe prawa, a przede wszystkim dobrze się bawić. I to niezależnie od wieku. Coś dla siebie znaleźli tu zarówno rodzice i dziadkowie z kilkuletnimi dziećmi, jak i dorośli bez dzieci oraz uczniowie.

W czwartek i piątek w wystawie uczestniczyli uczniowie  wszystkich szprotawskich szkół? oraz Gimnazjum nr 3 w Wiechlicach, natomiast w sobotę wystawa była udostępniona uczniom szkół zaocznych oraz mieszkańcom Szprotawy i okolic.

Podczas trzech dni trwania wystawy zwiedziło ją ponad 600 osób.