Gra terenowa „Mamy Niepodległą!”

Jesień ma dzisiaj barwy wolności! Gra terenowa „Mamy Niepodległą!”
W przepięknej, jesiennej scenerii uczniowie szkoły Podstawowej nr 1 w Szprotawie w wyjątkowy sposób obchodzili Narodowe Święto Niepodległości.
Sześć patroli wyruszyło w trasę gry terenowej pod hasłem „Mamy Niepodległą!”, która miała miejsce w Parku Słowiańskim w Szprotawie.
Zadania nawiązywały nie tylko do historii walki o wolną Polskę, ale i przełomowych wydarzeń z kart współczesnych losów naszego narodu.
Motywem przewodnim było uświadomienie młodym obywatelom, jak ważną rolę w państwie odgrywają służby i organizacje publiczne, dlatego zawodnicy musieli wykazać się wieloma umiejętnościami, m.in. pod okiem ratownika medycznego wykonywali sekwencję udzielania pierwszej pomocy, również przy użyciu defibrylatora; funkcjonariusz policji sprawdził ich wiedzę z zakresu znaków drogowych; leśnicy, uwrażliwiając na ochronę przyrody, ocenili wiedzę o gatunkach roślin i zwierząt. Gra była również egzaminem z orientacji w terenie i umiejętności czytania mapy.
Po zaliczeniu wszystkich prób, wytężonym wysiłki fizycznym i umysłowym, na wszystkich czekał słodki poczęstunek – ciepła herbata i przepyszne ciasto przygotowane przez nasze uczennice z ZSCKR w Henrykowie.
W trakcie oczekiwania na podsumowanie gry był czas na ogrzanie się i pieczenie kiełbasek przy ognisku.
To jednak nie wszystkie atrakcje, jakie czekały na „leśnych zwiadowców”.
Uczniowie otrzymali drobne upominki, więc na zakończenie odbyła się wielka loteria fantowa, w której każdy los wygrywał i wszyscy wrócili do domu z pamiątkami.