Konkurs na “Tradycyjną Ozdobę Bożonarodzeniową”.

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłasza nowy konkurs „Tradycyjna Ozdoba Bożonarodzeniowa”. Ozdabiacie swoje domy przed świętami? Wykonujecie sami lub w gronie rodzinnym ozdoby bożonarodzeniowe? Jeśli tak to zróbcie zdjęcie wyrobom, z których jesteście szczególnie dumni i wyślijcie je do nas. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne.

Święta Bożego Narodzenia w tym roku będą inne niż zwykle. Spędzane w mniejszym gronie, często w strachu o zdrowie swoje i najbliższych. Nie oznacza to jednak, że należy zrezygnować z ozdabiania swoich mieszkań. Może właśnie przeciwnie – warto trwający już Adwent i długie, zimne wieczory wykorzystać na szczególnie uroczyste przygotowanie do świąt.

Celem nowego konkursu NIKiDW jest dokumentacja i popularyzacja zwyczaju własnoręcznego wytwarzania ozdób świątecznych. Tworzenie bombek, stroików i  dekorowanie domu na bardzo długą tradycję. Zawsze było to źródłem radości, satysfakcji i dumy ze swoich umiejętności. Dziś taka działalność może mieć także działanie terapeutyczne i być sposobem na poprawę nastroju. Zapraszamy Was do nadawania swoim wnętrzom świątecznego charakteru i dzielenia się z nami efektami Waszych prac. Róbcie zdjęcia bombkom, łańcuchom, stroikom i innym ozdobom, które wyszły spod Waszych palców i wysyłajcie je na adres promocja@nikidw.edu.pl.

Zgłoszenia na zasadach opisanych w regulaminie można wysyłać do 31 grudnia.

Do pobrania: Regulamin konkursu „Tradycyjna Ozdoba Świąteczna”

Kontakt w sprawie konkursu: 511056861