Wirtualne targi edukacyjne dla maturzystów

Od 15 maja aż do 15 października tegoroczni maturzyści będą mogli wziąć udział w wirtualnych targach edukacyjnych. Swoją ofertę pokaże kilkaset publicznych i niepublicznych uczelni wyższych z całej Polski.

Wirtualne Targi Edukacyjne to największa inicjatywa w tym roku skierowana do maturzystów w Polsce. Targi dadzą maturzystom możliwość zapoznania się z ofertą kilkuset uczelni wyższych w jednym miejscu. Rozpoczną się 15 maja i potrwają do 15 października 2020 roku.

– W związku z panującą pandemią oraz brakiem możliwości stacjonarnych targów łączymy maturzystów z uczelniami w jednym miejscu w internecie. Pozwalamy tegorocznym maturzystom zapoznać́ się̨ z ofertą uczelni oraz bezpośrednio skontaktować́ się̨ z przedstawicielami wybranych uczelni w formie czatu, wideokonferencji lub uczestnictwa w wybranych wydarzeniach na żywo.
Dla samych uczelni jest to jedna z niewielu efektywnych środków komunikacji z kandydatami na studia. Platforma pozwala pomóc młodym ludziom w wyborze studiów i zaplanowaniu ich przyszłej kariery – mówi dr Krzysztof Radzymiński-Woźniak z Fundacji Zielona Sowa, organizator targów.

Każda z uczelni biorących udział w przedsięwzięciu będzie na swoim profilu prezentować ofertę edukacyjną lub prowadzić relację na żywo, zapraszając przyszłych studentów do wzięcia udziału w procesie rekrutacji. Maturzyści będą̨ mieli możliwość́ porozmawiania na forum o ofercie danej uczelni lub umówienia się̨ na rozmowę̨ z działem rekrutacji.

Rejestracja na targi jest bezpłatna i odbywa się na stronie wirtualnetargiedukacyjne.pl.