Obchody „Global Money Week” w 2023 r.

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Szprotawie, związanym z coroczną akcją Global Money Week, organizowaną przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego.  Tegoroczne hasło akcji brzmi „Zaplanuj swoje finanse i swoją przyszłość – Plan your money, Plant your future”. Celem działań jest zachęcenie młodzieży do patrzenia w przyszłość i poszerzenia swojej perspektywy w kwestiach społeczno-środowiskowych przy podejmowaniu decyzji finansowych. Zadaniem młodzieży będzie napisanie biznes planu.

Młodzież będzie mogła wybrać temat tworzonego przez siebie projektu biznes planu. Jednakże tematyka będzie ograniczona do:

– miejsca,

– wydarzenia,

– ciekawych warsztatów lub szkoleń dla młodzieży,

w których młodzi ludzie chcieliby uczestniczyć, w ramach spędzenia wolnego czasu, a które mogłyby być pomysłem na biznes. Udział w tym wydarzeniu może być doskonałym wprowadzeniem w tajniki zaprojektowania i otworzenia własnej działalności gospodarczej.  W tym celu prosimy o wytypowanie pięciu osób reprezentujących Państwa szkołę, które wezmą udział w naszym konkursie, w dniu 22 marca (środa) o godz. 10.00. Do udziału zapraszamy uczniów szprotawskich szkół ponadpodstawowych. Dla zwycięzców przewidziano nagrody.